top of page

Nauka j. angielskiego w domu z dziećmi #3

Dzień dobry!

Dzisiaj opowiemy sobie krótko o fiszkach. Fiszki są kolejnym bardzo trafionym pomysłem do nauki j. angielskiego w domu z dziećmi. Fiszki możemy powiesić dziecku dookoła domu na rożnych przedmiotach. Na fiszkach można napisać nazwy danych przedmiotów ale też proste, łatwe do zapamiętania zwroty, takie jak „how are you?” „what’s your name?” Dzięki patrzeniu na takie słowa, przyswajają sobie lepiej pisownię słówek. Można również dziecko zachęcać poprzez pytanie dziecka gdzie dany przedmiot się znajduje. np. „Show me desk” (pokaż mi biurko). Fiszki można spersonalizować, nie muszą być tylko same słówka! Można również namalować lub wydrukować dziecku obrazki. Pamiętajmy, że dziecko lubi się najbardziej uczyć poprzez kolorowe obrazki oraz ilustracje. A więc fiszki są odpowiednim miejscem na start. Nawet najbardziej niesfornym fiszki mogą pomóc. Polecam spróbować!

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak wybrać strategię dwujęzycznego wychowania dziecka?

Sposobów na wychowanie dwujęzyczne dziecka jest wiele. Dlatego rodzice powinni wybrać jedną ze strategii i konsekwentnie jej stosować w domu. Strategie: - Strategia osoby- strategia również nazywana O

Nauka j. angielskiego z dziećmi w domu #4

Dzisiejszym pomysłem na naukę z dziećmi będą różne aplikacje oraz strony internetowe, które pomogą dziecku nauczyć się języka a też sprawi to dziecku przyjemność! W czasach, w których dzieci przebywaj

Nauka j. angielskiego w domu #2

Dzisiejszy post będzie skierowany do rodziców mniejszych uczniów angielskiego. Jedną z bardzo efektywnych metod nauczania dziecka języka jest pozwolenie mu na oglądanie bajek po angielsku. Bajki obcoj

Σχόλια


bottom of page