top of page

Nauka j. angielskiego z dziećmi w domu #4

Dzisiejszym pomysłem na naukę z dziećmi będą różne aplikacje oraz strony internetowe, które pomogą dziecku nauczyć się języka a też sprawi to dziecku przyjemność! W czasach, w których dzieci przebywają często na telefonach oraz komputerach, możemy dzieciom zaoferować naukę poprzez aplikacje na telefon oraz gry internetowe. Strony i aplikacje, które dzisiaj przedstawię nadają się świetnie na naukę słówek, ale jak i również na wyobraźnię dziecka i zabawę. Ponieważ jak już wszyscy wiemy, nauka języka to nie jest tylko obowiązek, ale również i dobra zabawa! 😉

Proponowane strony i aplikacje:

https://pbskids.org/games/vocabulary/ - Znajdziecie tu gry, puzzle, interaktywne historyjki i wiele więcej! Ponadto, pojawiają się tutaj postacie z bajek, które dzieci doskonale znają i uwielbiają! Dzięki temu, można będzie je zmotywować bardziej do nauki!

https://anglomaniacy.pl – kolejna strona, która oferuje bardzo wiele zadań. Jest ona bardzo prosta w obsłudze i nawigacji. Dziecko może uczyć się pojedynczych słówek ale jak i również zagadnień gramatycznych!

https://www.fluentu.com/ - fluentU różni się tym od wielu innych stron/aplikacji tym, że używa prawdziwych nagrać wideo/audio do nauki. Wiele kreskówek, piosenek czy też również czytanek zostało przekształconych na potrzeby nauki angielskiego, co więcej, do każdego nagrania dołączone są napisy, w które można kliknąć i dowiedzieć się co dane słówko znaczy. FluentU można pobrać również na telefon jako aplikację!

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/ - na tej stronie można znaleźć wszystko co może być potrzebne do nauki języka, czytanki, słuchanki a nawet i zadania gramatyczne. Ponadto, jeśli twoje dziecko woli uczyć się na kartce, zadania są dostępne również do pobrania i wydrukowania!

https://www.eslgamesplus.com/ - również dla naszych starszych coś się znajdzie! Ta strona oferuje zadania dla dzieci bardziej zaawansowanych językowo oraz nastolatków!

See you soon,

MLS


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak wybrać strategię dwujęzycznego wychowania dziecka?

Sposobów na wychowanie dwujęzyczne dziecka jest wiele. Dlatego rodzice powinni wybrać jedną ze strategii i konsekwentnie jej stosować w domu. Strategie: - Strategia osoby- strategia również nazywana O

Nauka j. angielskiego w domu z dziećmi #3

Dzień dobry! Dzisiaj opowiemy sobie krótko o fiszkach. Fiszki są kolejnym bardzo trafionym pomysłem do nauki j. angielskiego w domu z dziećmi. Fiszki możemy powiesić dziecku dookoła domu na rożnych pr

Nauka j. angielskiego w domu #2

Dzisiejszy post będzie skierowany do rodziców mniejszych uczniów angielskiego. Jedną z bardzo efektywnych metod nauczania dziecka języka jest pozwolenie mu na oglądanie bajek po angielsku. Bajki obcoj

Commentaires


bottom of page