top of page

Nauka j. angielskiego w domu #2

Dzisiejszy post będzie skierowany do rodziców mniejszych uczniów angielskiego. Jedną z bardzo efektywnych metod nauczania dziecka języka jest pozwolenie mu na oglądanie bajek po angielsku. Bajki obcojęzyczne pozwolą mu na bardzo szybkie przyswojenie sobie zwrotów językowych. Masz obawy, że dziecko nie będzie rozumiało co ogląda? Zupełnie nie potrzebnie! Dzieci często odbierają przekaz bajki poprzez obrazki i sceny odbywające się na ekranie. Dzięki temu, będą mogły przypisać dany zwrot do danej sytuacji w bajce i będą w stanie zrozumieć co znaczy. Dodatkowo, dzieci dzięki osłuchaniu się z danymi zwrotami, wyrazami itp., są w stanie nauczyć się poprawnej wymowy z akcentem. Jeśli chcemy pomóc dziecku, możemy spytać je, jak uważa, co dane wyrażenie oznacza lub spytać czy dany zwrot nadal pamięta. Dziecko widząc, że również rodzice motywują je do nauki, będzie chciało z wielką chęcią uczyć się coraz więcej.


Polecane bajki:


Paws Patrol (psi patrol)- bajka opowiada o przygodach ekipy ratunkowej składającej się z chłopaka o imienu Ryder i ośmiu szczeniąt. krótkie odcinki, proste zwroty

Peppa Pig (świnka peppa)– bajka opowiada o rodzinie świnek. krótkie odcinki, proste zwroty, kolorowa animacja

Dora the Explorer(dora poznaje świat)- bajka opowiada o dziewczynce o imieniu Dora, która poznaje świat i ludzi, którzy w nim mieszkają. proste zwroty i pojedyncze słowa, kolorowa animacja

Lub inne krótkie animacje znalezione na Youtube (Gogo loves English, Tom and Keri, Little Pim)30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Jak wybrać strategię dwujęzycznego wychowania dziecka?

Sposobów na wychowanie dwujęzyczne dziecka jest wiele. Dlatego rodzice powinni wybrać jedną ze strategii i konsekwentnie jej stosować w domu. Strategie: - Strategia osoby- strategia również nazywana O

Nauka j. angielskiego z dziećmi w domu #4

Dzisiejszym pomysłem na naukę z dziećmi będą różne aplikacje oraz strony internetowe, które pomogą dziecku nauczyć się języka a też sprawi to dziecku przyjemność! W czasach, w których dzieci przebywaj

Nauka j. angielskiego w domu z dziećmi #3

Dzień dobry! Dzisiaj opowiemy sobie krótko o fiszkach. Fiszki są kolejnym bardzo trafionym pomysłem do nauki j. angielskiego w domu z dziećmi. Fiszki możemy powiesić dziecku dookoła domu na rożnych pr

Comments


bottom of page